Dvoch zajatých Rusov previezli do kyjevského väzenia

30.07.2015 15:33
Ukrajina, ruský vojak
Alexander Alexandrov. Autor: ,

Ruských občanov Jevgenija Jerofejeva a Alexandra Alexandrova, ktorých v máji zajali na Ukrajine, prepravili v stredu z nemocnice do väzobného zariadenia v Kyjeve, oznámila vo štvrtok Jerofejevova právna zástupkyňa Oksana Sokolovská.

Kosťantyn Kravčuk, právny zástupca Alexandrova, podľa agentúry Interfax-Ukrajina povedal, že jeho klient „nie je zatiaľ schopný sa hýbať a SBU (Ukrajinská bezpečnostná služba) neuviedla dôvod prevozu týchto Rusov do väzobného zariadenia“.

Poradca šéfa SBU Jurij Tandit nedávno avizoval, že súd s Alexandrovom a Jerofejevom je naplánovaný na september, pripomína agentúra TASS. Ruský kapitán Jerofejev a seržant Alexandrov padli do zajatia 16. mája neďaleko obce Ščasťa v Luhanskej oblasti. Ukrajinské úrady tvrdili, že ide o ruských vojakov.

Jevgenij Jerofejev.
Jevgenij Jerofejev. Autor: SITA/AP, Efrem Lukatsky

Avšak ruské ministerstvo obrany 18. mája vyhlásilo, že „ruskí občania Alexandr Alexandrov a Jevgenij Jerofejev, ktorých zajala v Luhanskej oblasti Ukrajinská bezpečnostná služba, neboli už v čase zadržania príslušníkmi ruských ozbrojených síl“.

Súd v kyjevskom obvode Ševčenkivskyj 22. mája rozhodol o uvalení väzby na oboch Rusov. Kyjevský odvolací súd 10. júna potvrdil pôvodné súdne rozhodnutie, že Rusi majú zostať vo väzbe.

#väzenie #Kyjev #Rusi #zajatci #kríza na Ukrajine #SBU
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku