Na mieste, kde smrteľne postrelili mladého Slováka, sa konal pietny obrad

Príslušníci novozélandskej polície, zástupcovia vládnych úradov a maorijského obyvateľstva v utorok navštívili miesto v Myers Parku v Aucklande, kde bol v nedeľu pri zásahu polície smrteľne zranený Slovák Dávid Červeň.

04.08.2015 08:22
debata (19)
Policajní dôstojníci sa zúčastnili požehnania... Foto: ONE News
Novy zeland, policajti, zastreleny Slovak Policajní dôstojníci sa zúčastnili požehnania miesta, kde smrteľne postrelili mladého Slováka.

Na webovej stránke Tvnz.co.nz o pietnej akcii informovala novozélandská televízia.

Policajt Richard Chambers uviedol, že utorňajší pietny obrad a rituálna očista miesta činu sú priznaním faktu smrti mladého Slováka, ktorý bol uznávaným kickboxerom, i okolností, za akých prišiel o život. Dodal, že polícia je od nedeľňajšej noci v kontakte s rodinou obete. Novozélandská televízia pripomenula, že polícia začala vyšetrovať príčinu udalostí, ktoré viedli k Dávidovej smrti.

Veliteľ polície v Aucklande Richard Chambers už v pondelok ráno miestneho času na tlačovej konferencii obhajoval postup policajtov s tým, že urobili všetko, čo mohli, s informáciami, ktoré mali k dispozícii. Súčasťou vyšetrovania budú aj zábery z bezpečnostnej kamery v parku, ktorá celý incident zachytila.

Polícia oznámila, že do parku zavolal jej príslušníkov sám Dávid telefonicky v nedeľu o 19.23 h. Vyslaným neozbrojeným policajtom povedal, že má zbraň, preto privolali ozbrojených kolegov. Podľa polície sa pokúsili s mužom vyjednávať, no neúspešne, a vystrelili na neho okolo 19.45 h, keď „dal najavo“, že sa chystá použiť zbraň. Zomrel na mieste.

Dvadsaťjedenročného Slováka hľadali pre podozrenie z troch ozbrojených lúpeží v okolí Aucklandu. Myers Park by mali verejnosť znovu otvoriť počas utorka.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #zabitie #Auckland