Príbuzní obetí letu MH370 vyjadrili ľutosť nad správou o troskách

Malajzijskí príbuzní pasažierov letu MH370 spoločnosti Malaysia Airlines vyjadrili vo štvrtok žiaľ nad správou, že časť stroja nájdená minulý týždeň na ostrove Réunion pochádza z nezvestného lietadla. Tejto informácii nemohli najprv ani uveriť, píše agentúra DPA.

06.08.2015 09:09
debata (2)

Malajzijský premiér Najib Razak predtým na tlačovej konferencii oznámil, že odborníci „nezvratne potvrdili“, že kus lietadla nájdený na francúzskom Réunione v západne časti Indického oceánu pochádza z letu MH370, nezvestného už 17 mesiacov.

Otec jedného z pasažierov, Selamat Omar (62), vyjadril „veľký žiaľ“ nad týmto oznámením. „Najprv som tomu nedokázal uveriť,“ povedal otec a hlas sa mu zlomil, približuje DPA. „Ale musím to prijať a brať ako osud,“ dodal.

Selamat uviedol, že si želá, aby malajzijská vláda pokračovala v pátraní po nezvestnom lietadle – „nech mi syna donesú domov“. Jacquita Gonzalesová, ktorej manžel Patrick Gomes bol hlavným stevardom letu, takisto vyjadrila nádej, že vláda bude pokračovať v hľadaní zvyšku lietadla. „Až potom to bude pre nás uzatvorené,“ vysvetlila.

Hajah Rema Idrisová (68), ktorej neter Nor Fadzillah Mat Rahimová sa nachádzala na palube letu MH370, uviedla, že jej rodina je správou zdrvená. „Stále tomu nemôžeme uveriť. Potrebujeme čas, aby sme to úplne pochopili. Chcem svoju neter späť,“ dodala.

Experti vo Francúzsku od stredajšieho rána skúmali trosky – pravdepodobne vztlakovú klapku z krídla lietadla. Dospeli k záveru, že ide o flaperon, a to i na základe informácií, ktoré im poskytol výrobca stroja spoločnosť Boeing, ako aj jeho prevádzkovateľ letecká spoločnosť Malaysia Airlines.

Skutočnosť, že časť krídla nájdená minulý týždeň na ostrove Réunion pochádza zo zmiznutého lietadla Boeing 777–200ER spoločnosti Malaysia Airlines, už potvrdil aj malajzijský premiér Najib Razak.

Boeing dopravcu Malaysia Airlines s 239 osobami na palube zmizol 8. marca 2014 počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Réunion sa nachádza približne 3 700 kilometrov od rozľahlého priestoru v južnej časti Indického oceánu pri západnom pobreží Austrálie, kde sa doteraz sústreďovalo pátranie po nezvestnom lietadle.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #vyšetrovanie #Malajzia #pád lietadla #MH370