Afganistan: Pri útoku militantov zahynul príslušník síl NATO

Jeden príslušník síl NATO v Afganistane a dvaja militanti zahynuli v noci na sobotu v afganskej metropole Kábul po tom, ako vzbúrenci zaútočili na vojenskú základňu využívanú špeciálnymi jednotkami. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters.

08.08.2015 09:21
debata (17)

Podľa hovorcu misie NATO Rozhodná podpora Briana Tribusa k útoku militantov na základňu Camp Integrity, ktorá sa nachádza neďaleko medzinárodného letiska v Kábule, došlo po tom, ako samovražedný atentátnik odpálil nálož umiestnenú v nákladnom aute.

„O život prišiel jeden príslušník misie Rozhodná podpora a dvaja militanti,“ uvádza sa vo vyhlásení NATO. Ďalšie podrobnosti o útoku ani národnosť padlého príslušníka síl NATO nezverejnili. Pri útokoch militantov, ktoré sa začali v piatok nadránom výbuchom silnej nálože umiestnenej na nákladnom aute, zahynulo v Kábule najmenej 40 ľudí a ďalšie stovky osôb utrpeli zranenia.

Medzinárodné sily na podporu bezpečnosti (ISAF) v Afganistane, nahradila od 1. januára nová operácia Rozhodná podpora (Resolute Support). Tá je zameraná na ďalší výcvik 350 000 afganských vojakov a policajtov, ktorí sú po odchode zahraničných bojových jednotiek zodpovední za bezpečnostnú situáciu v krajine.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Afganistan #NATO #atentátnik #samovražedný útok