Trosky, ktoré sa našli na Maldivách, nepochádzajú z letu MH370

Trosky, ktoré na Maldivách preskúmal tím malajzijských expertov, nepochádzajú z lietadla Boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines, let MH370, ktoré pred viac ako 17 mesiacmi zmizlo nad Indickým oceánom. Na tlačovej konferencii o tom v piatok informoval malajzijský minister obrany Liow Tiong Lai.

14.08.2015 12:20
debata (10)

Niektoré z trosiek, ktoré na Maldivách experti zatiaľ preskúmali, vôbec nepochádzali z lietadla, uviedol minister. Experti podľa Liowa zozbierané trosky naďalej preverujú, a ak zistia, že niektorá z nich by mohla pochádzať z nezvestného boeingu, odošlú ju na ďalšiu analýzu do Malajzie.

Boeing dopravcu Malaysia Airlines s 239 osobami na palube zmizol vlani 8. marca počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. O 16 mesiacov neskôr sa na pobreží francúzskeho ostrova Réunion v Indickom oceáne našla vztlaková klapka lietadla, ktorú previezli do sídla laboratórií DGA-TA v mestečku Balma neďaleko francúzskeho mesta Toulouse, ktoré sa špecializujú na vyšetrovanie leteckých nešťastí. Tam ju skúma medzinárodný tím expertov.

Neskôr sa trosky, ktoré by mohli pochádzať z lietadla, našli aj na pobreží ostrovného štátu Maldivy, ktorý leží viac ako 2 200 kilometrov severne od Réunionu. Malajzijský premiér Najib Razak minulý týždeň vyhlásil, že tím expertov nezvratne potvrdil, že trosky lietadla nájdené na ostrove Réunion, skutočne pochádzajú zo zmiznutého boeingu.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #pád lietadla #trosky #MH370