Výbuchy v čínskom Tchien-ťine majú už 112 obetí

Už 112 životov si podľa najnovšej bilancie vyžiadali mohutné výbuchy, ktoré v stredu otriasli priemyselnou časťou mesta Tchien-ťin na severovýchode Číny.

16.08.2015 09:19
čína, explózia Foto: ,
Zhorené autá a zničené budovy po explózii v prístavnom meste Tchien-ťin.
debata (2)

Nezvestných stále zostáva 95 ľudí, z toho 85 hasičov, oznámila agentúra Sinchua.

Novú bilanciu zverejnili čínski predstavitelia na tlačovej konferencii. Oficiálny počet obetí stúpol po tom, ako pátracie tímy objavili ďalšie mŕtve telá.

Podľa predchádzajúcich správ čínskych médií stredajšie výbuchy a požiare v Tchien-ťine zranili ďalších minimálne 721 ľudí a okolo 6300 vyhnali z domovov.

Na objasnení príčin výbuchov pracuje viac ako 200 armádnych špecialistov. Séria tragických udalostí zrejme začala v sklade, v ktorom sa nachádzali prepravné kontajnery s nebezpečnými materiálmi.

V sobotu došlo v priemyselnej časti Tchien-ťinu k viacerým novým explóziám menšieho rozsahu a vznikali tam aj ďalšie požiare.

Miestne úrady taktiež v sobotu nariadili evakuáciu obyvateľov v okruhu troch kilometrov od miesta nešťastia. Evakuovaným obyvateľov odporučili, aby si obliekli dlhé nohavice a dali si na tvár rúška.

Rodinní príslušníci nezvestných hasičov v sobotu narušili tlačovú konferenciu úradov a dožadovali sa informácií, či sú ich blízki ešte nažive.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #výbuchy #Tchien-Ťin