Francúzski experti ukončili skúmanie klapky z letu MH370

Prvotné preskúmanie časti krídla Boeingu-777 leteckej spoločnosti Malaysian Airlines, let MH370, experti ukončili. Výsledky by mali zverejniť už čoskoro.

20.08.2015 07:17
Réunion, ostrov, lietadlo, MH370 Foto: ,
Experti prehľadali ostrov Réunion a pátrali po ďalších možných troskách z Boeingu.
debata

„Tím pod vedením Francúzska, ktorý skúma klapku, zakončil prvú fázu svojich prác. Francúzske úrady budú v súčinnosti s Malajziou o výsledkoch informovať v dohľadnej dobe,“ uviedol Austrálsky úrad pre bezpečnosť dopravy (ATSB).

Klapku objavili pri ostrove Réunion, ktorý je francúzskym závislým územím. Stav klapky naznačuje, že zrejme nedošlo k prudkému nárazu lietadla na hladinu. V takom prípade by sa totiž roztrieštila na oveľa menšie úlomky.

Lietadlo s celkovo 239 osobami na palube sa stratilo z radarov vlani v marci počas letu z malajzijského Kuala Lumpuru do čínskeho Pekingu. Predpokladá sa, že sa zrútilo do Indického oceánu vo vodách štátu Západná Austrália.

Predstavitelia Austrálie, Malajzie a Číny navrhli na začiatok septembra stretnutie v austrálskom hlavnom meste Canberra, kde by si vymenili relevantné informácie a prerokovali ďalší postup v pátraní po ostatných zvyškoch lietadla.

debata chyba
Viac na túto tému: #trosky #Malaysia Airlines #Boeing 777 #MH370