Súd nariadil vyšetrovaciu väzbu štvorice z kauzy tragédie migrantov

Okresný súd v Kecskeméte rozhodol o vzatí štyroch podozrivých do vyšetrovacej väzby v súvislosti s trestným činom v kauze úmrtia 71 migrantov nájdených vo štvrtok v chladiarenskom vozidle odstavenom pri Parndorfe v Rakúsku. Informovala o tom agentúra MTI.

29.08.2015 14:24, aktualizované: 18:04
debata

„Súd nariadil vzatie do vyšetrovacej väzby troch občanov Bulharska a jedného občana Afganistanu, ktorí sú zadržaní od 18.45 h 27. augusta,“ povedal podľa komerčnej televízie Hír TV predseda Tribunálu v Kecskeméte Ferenc Bicskei, podľa ktorého vyšetrovacia väzba potrvá do rozhodnutia vyneseného počas príprav súdneho procesu na prvom stupni, najviac však do 29. septembra 2015.

Okresná prokuratúra v Kecskeméte iniciovala vzatie do vyšetrovacej väzby troch Bulharov a jedného Afganca, ktorých polícia zadržala v súvislosti s tragickým úmrtím 71 migrantov v chladiarenskom vozidle odstavenom neďaleko Parndorfu v rakúskej spolkovej krajine Burgenland.

Informovala o tom v sobotu maďarská agentúra MTI. Podľa hovorcu Hlavnej prokuratúry Báčsko-malokumánskej župy Gábora Schmidta zadržaní prevádzači spolupracovali na preprave migrantov z Maďarska do Rakúska.

Prokuratúra uviedla, že dôvodom iniciovania vzatia podozrivých do vyšetrovacej väzby je závažnosť trestného činu a ich väzba na zahraničie, kvôli čomu hrozí, že by mohli utiecť. Podozriví by okrem toho mohli aj ovplyvniť vyšetrovanie likvidáciou dôkazov či ovplyvňovaním svedkov.

Ďalším dôvodom navrhovaného uvalenia vyšetrovacej väzby je mimoriadne veľký počet obetí. Vzhľadom na to, že išlo o organizovaný trestný čin, hrozí aj pokračovanie páchateľov v trestnej činnosti. Okresný súd v Kecskeméte rozhodne o návrhu prokuratúry ešte v sobotu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #utečenci #prevádzači
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy