Pápež vyzval európske farnosti, aby prijali rodiny utečencov

Pápež František vyzval v nedeľu európske katolícke farnosti, aby každá na znak solidarity prijala jednu rodinu utečencov, napísala agentúra Reuters.

06.09.2015 20:04
pápež František Foto: ,
Pápež František.
debata (59)

„Vyzývam farnosti, náboženské spoločenstvá, rehole a pútnické miesta v celej Európe… aby prijali jednu rodinu utečencov,“ povedal dnes po stretnutí s veriacimi na modlitbe Anjel Pána pápež František.

Pápežovu výzvu si vypočuli desaťtisíce katolíckych farností v Európe v čase, keď po súši cez Balkán a na lodiach cez Stredozemné more prichádza do Talianska a Grécka rekordný počet utečencov zo severnej Afriky a Blízkeho východu.

Len v Taliansku je viac ako 25 000 farností a ďalších 12 000 ich je v Nemecku, kam má namierené väčšina Sýrčanov utekajúcich pred občianskou vojnou, ale aj ďalší migranti, ktorí sa usilujú uniknúť pred biedou a útrapami v iných krajinách.

Obe vatikánske farnosti prijmú v najbližších dňoch po jednej rodine utečencov, povedal František, ktorý sám pochádza z rodiny talianskych prisťahovalcov do Argentíny a ktorého prvá cesta po zvolení za pápeža viedla na taliansky ostrov Lampedusa, ležiaci v Stredozemnom mori na polceste medzi Tuniskom a Sicíliou, kde končí veľký počet utečencov zo Severnej Afriky.

Prijatie rodiny utečencov každou jednou katolíckou farnosťou označil pápež František za „konkrétne gesto“ v príprave na Svätý rok milosrdenstva, ktorý sa začne 8. decembra.

59 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #utečenci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy