Klaus: Postoje Fica a Zemana k migrantom sú príliš mäkké

10.09.2015 16:18
Václav Klaus
Bývalý český prezident Václav Klaus. Autor: ,

Bývalý český prezident Václav Klaus víta postoje slovenského premiéra Roberta Fica (Smer) a tiež aj súčasného prezidenta Českej republiky Miloša Zemana k migrantom. "Postoje pánov Zemana a Fica veľmi vítam, ale sú príliš mäkké," vyhlásil Klaus na štvrtkovom HNClube, ktorý organizovali Hospodárske noviny.

Jeho postoj k migrantom je totiž oveľa razantnejší. Dodal, že počul výroky premiéra aj vo štvrtok ráno a Slovensko má byť rado, že má Fica. Klaus tiež uviedol, že hranice sú pre existenciu ľudstva kľúčovou vecou. On sám pri najbližšej návšteve Slovenska pokojne ukáže pas. „Mňa to nebude urážať,“ konštatoval Klaus.

Tisíckrát viac ho uráža to, keď je na letisku presvetľovaný röntgenmi a musí si vyzúvať topánky. Zbavenie sa hraníc je podľa jeho slov ako cumeľ pre deti, ktorý vyzerá, že je sladký a dobre chutí, ale nikto nevidí, čo spôsobuje.

V rámci diskusie sa zároveň český exprezident venoval aj kríze na Ukrajine. Podľa jeho slov nejde o rusko-ukrajinský konflikt, ale o ukrajinskú krízu. Hrozí sa preto toho, že bude vnútroukrajinská kríza zneužitá na vyvolanie fatálnej konfrontácie medzi Západom a Ruskom. „Ukrajina je nástrojom celého toho problému a ten môže nadobudnúť nekonečné rozmery,“ doplnil Klaus.

#utečenci #Václav Klaus #migračná kríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk