Británia a Spojené štáty žiadajú líbyjské úrady, aby umožnili škótskym detektívom a príslušníkom FBI vypočuť oboch podozrivých v hlavnom líbyjskom meste. Nemenovaní podozriví Líbyjčania boli podľa vyšetrovateľov zrejme v kontakte s Líbyjčanom Abdalom Basatom Alím Muhammadom Midžrahím, ktorý je zatiaľ jedinou odsúdenou osobou za atentát na let Pan Am 103.
Midžrahí bol za atentát odsúdený v roku 2001 na doživotie, kvôli smrteľnej choroby bol však v roku 2009 z väzenia prepustený do Líbye, čo vyvolalo v Británii vlnu odporu. Vo vlasti Midžrahí zomrel v roku 2012. Až do konca života trval na svojej nevine. Pre mnohých Líbyjčanov je hrdinom a obetným baránkom, ktorého Západ zneužil k ovládnutiu Líbye.
Pri explózii zahynulo na palube lietadla 21. decembra 1988 všetkých 259 cestujúcich z 21 krajín. Na zemi prišlo o život ďalších 11 miestnych obyvateľov. Medzi mŕtvymi bolo 180 Američanov. Až do teroristických útokov v USA zo septembra 2001 zomrelo najviac občanov USA práve pri tomto útoku.
Katarská televízia Al-Džazíra začala vlani tvrdiť, že za útok na americkej lietadlo môže Irán, nie Líbya. S odvolaním sa na nové dôkazy uviedla, že bombový atentát nariadil Teherán a s pomocou jeho peňazí ho vykonala istá palestínska ozbrojená skupina. Išlo vraj o odvetu za smrť 290 pasažierov lietadla spoločnosti Iran Air, ktoré zostrelila americká armáda v Perzskom zálive päť mesiacov predtým. Teherán obvinenia z účasti na útoku nad Lockerbie odmieta.