Ruské nálety v Sýrii prvýkrát mierili na južnú provinciu Dará

Ruské lietadlá v noci bombardovali vôbec po prvý raz pozície povstalcov v juhosýrskej provincii Dara. Informovala o tom sýrska organizácia na ochranu ľudských práv (SOHR), ktorá situáciu vo vojnou zmietanej krajine dlhodobo sleduje z Londýna.

29.10.2015 12:21
debata (52)

Oblasť Tal al-Haram v blízkosti Izraelom okupovaných Golanských výšin je najjužnejším miestom, na ktorý Rusi počas bombardovania Sýrie doteraz zaútočili. Na pozície údajných teroristov útočí Moskva od 30. septembra. Väčšina doterajších cieľov však ležala v provinciách Halab, Hamá, Idlib a Latákíja na severozápade krajiny.

Údery lietadiel, ktoré boli „s najväčšou pravdepodobnosťou ruské", okrem SOHR potvrdil tiež Bašár Zubia, veliteľ povstalcov z Jarmúckej armády, ktorá pôsobí na juhu Sýrie.

Takmer celú provinciu Dará ovládajú umiernení povstalci a islamisti z frontu An-Nusrat, ktorá sa hlási k teroristickej sieti Al-Kájda. V sýrskej občianskej vojne bojujú, rovnako ako radikálne zoskupenie Islamský štát (IS), proti režimu autoritárskeho prezidenta Bašára Asada.

52 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #ruské nálety