Britské lietadlo v auguste ohrozila raketa vypálená zrejme egyptskou armádou

07.11.2015 09:49

Britský denník Daily Mail napísal, že v auguste sa lietadlo britskej spoločnosti Thomson Airways krátko pred pristátím v egyptskom letovisku Šarm aš-Šajchu ocitlo len 300 metrov od vypálenej raketovej strely.

Tragédii zabránil pilot lietadla pohotovým únikovým manévrom. Lietadlo potom bezpečne pristálo.

O incidente sa žiaden zo 189 ľudí bezprostredne nedozvedel. Vedelo o nej len päť členov posádky, ktorí boli v čase incidentu v kokpite. Posádku neskôr informovali, že raketa patrila egyptskej armáde, ktorá ju vystrelila počas vojenského cvičenia.

Letecká spoločnosť Thomson Airways sa k udalosti z 23. augusta nevyjadrila, ale hovorca britského ministerstva dopravy ho pre denník Daily Mail potvrdil s tým, že zrejme nešlo o cielený útok.

Dva mesiace po tomto incidente, 31. októbra, sa počas letu nad Sinajským polostrovom zrútilo ruské lietadlo typu Airbus A321 s 224 osobami na palube. Haváriu nikto z nich neprežil. K zodpovednosti za haváriu lietadla sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát, ktorej pozície v Sýrii sú jedným z terčov náletov ruských lietadiel, podporujúcich takto ofenzívu sýrskej vládnej armády.

#Veľká Británia #raketa #lietadlo #Egypt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Prestige ružové ruže

Prestige ružové ruže

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk