Ukrajinská armáda utrpela najväčšie straty od vyhlásenia prímeria

V bojoch na východe Ukrajiny zahynulo za posledných 24 hodín päť ukrajinských vojakov, štyria ďalší utrpeli zranenia, informovala dnes ukrajinská armáda. Ide o najvyšší počet zabitých vojakov od 1. septembra, keď nadobudlo platnosť prímerie medzi vládnymi silami a proruskými separatistami.

14.11.2015 18:20
debata (293)

„Ide o najvyšší počet obetí za posledné dva mesiace. Všetky straty súvisia s bojovými stretmi so sabotážnymi skupinami,“ spresnil podľa agentúry Reuters hovorca tzv. protiteroristickej operácie (ATO) Andrij Lysenko.

Predstavitelia separatistických síl informovali, že vládne jednotky pri doneckom letisku a meste Horlivka strieľali z tankov a mínometov.

Operácia ukrajinskej armády proti prorusky ladeným silám na východe Ukrajiny sa začala pred poldruha rokom. Na rokovaniach, ktoré sa konali vo februári tohto roku v bieloruskom Minsku, sa obe strany dohodli na zastavení paľby a odsune ťažkej bojovej techniky, ako aj na zmenách v ústave, decentralizácii a osobitnom štatúte Doneckej a Luhanskej oblasti. Dohoda o prímerí sa však sporadicky porušuje a dochádza k obnovovaniu bojov, aj s obeťami na životoch.

293 debata chyba
Viac na túto tému: #Ukrajina #proruskí separatisti