Asad: Po ruských náletoch sa situácia zlepšila

Zapojenie ruského letectva do boja proti terorizmu v Sýrii viedlo k zlepšeniu tamojšej situácie, konštatoval sýrsky prezident Bašár Asad v rozhovore pre hongkonskú televíziu Phoenix TV. Informovala o tom v nedeľu agentúra SANA.

22.11.2015 15:38
sýria, prezident, baššár al-asad, asad, bašár... Foto: ,
Sýrsky prezident Bašár Asad.
debata (210)

„Je to takmer päť rokov, odkedy Sýriu zamoril terorizmus. S podporou štátov, ktoré sa nachádzajú v regióne a inde vo svete, mohli teroristi obsadiť mnohé oblasti v Sýrii. Samozrejme, armáda proti nim bojuje a zvíťazila už v mnohých bitkách. Nemôže však pôsobiť po celej krajine,“ uviedol Asad.

Konštatoval, že po zapojení ruského letectva do boja proti militantom sa situácia zlepšila. „Teraz môžem povedať, že armáda postupuje na takmer každom fronte,“ povedal sýrsky prezident.

Taktiež poznamenal, že ešte predtým, než Rusi začali s náletmi, teda pred zhruba dvoma mesiacmi, Američania so svojou koalíciou už viac ako rok podnikali nálety. Výsledok je však podľa Asada taký, že teroristi získali viac územia a viac nových členov z celého sveta.

Doplnil, že počas prvého mesiaca ruskej účasti sa rovnaké teroristické skupiny dali na ústup a militanti „po tisíckach utekajú zo Sýrie do Turecka, potom do ďalších krajín; niektorí do Európy, niektorí do Jemenu a iných oblastí“.

210 debata chyba
Viac na túto tému: #Bašár al-Asad #vojna v Sýrii