Taliansko posilňuje ochranu hraníc s Rakúskom a Slovinskom

14.12.2015 12:36

Taliansko sa rozhodlo posilniť ochranu svojich hraníc so Slovinskom a Rakúskom. V regióne Furlansko-Júlske Benátky nasadí ďalšiu takmer stovku vojakov, uviedla prefektka provincie Terst Francesca Adelaide Garufiová. Vojaci vraj nebudú hliadkovať priamo na hraniciach, ale v ich blízkom okolí, ich úlohou je kontrolovať najmä prípadných migrantov, ktorí prichádzajú z krajín mimo EÚ.

Na severe Talianska má 35 vojakov posilniť hliadky pri rakúskych hraniciach blízko mesta Udine, ďalších 55 príslušníkov armády bude operovať pri slovinských hraniciach blízko miest Terst a Gorizia. Prísnejšie kontroly zavedie aj terstský prístav.

Rím si pochvaľuje, že prísnejšie stráženie hraníc na severe krajiny v posledných mesiacoch viedlo k zníženiu počtu prípadov prevádzačstva.

Hlavná trasa, kadiaľ mieria migranti cez Turecko, Grécko a Balkán do západnej Európy, cez Taliansko nevedie. Desaťtisíce utečencov však prechádzajú práve cez Slovinsko a Rakúsko.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #utečenci #ochrana hraníc
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku