„Potrebujeme identifikovať a potom realizovať všetky mysliteľné spôsoby urýchlenia porážky IS," povedal Carter novinárom. Carter ďalej uviedol, že bude žiadať vojenského veliteľa a oficiálnych predstaviteľov, aby navrhli nové taktiky boja proti IS a nové spôsoby, ako môžu koaliční partneri prispieť k porážke teroristov z tejto radikálnej islamskej organizácie.
Carter tiež počas cesty do Turecka novinárom povedal, že Spojené štáty chcú od Ankary, aby lepšie kontrolovala hranice Turecka so Sýriou. To môže podľa neho pomôcť zamedziť prílivu zahraničných bojovníkov do Sýrie. Podľa vyhlásenia šéfa Europolu Roba Wainwrighta z minulého mesiaca odcestovalo do Sýrie a Iraku bojovať z Európy s istotou 2 000 ľudí, odhadom ich ale bolo až okolo 5 000.
Americký minister obrany tiež vyhlásil, že USA budú chcieť od tureckých jednotiek, aby sa pripojili podľa potreby k leteckým i pozemným útokom.
Prezident Obama po pondelkovom rokovaní v Pentagone vyhlásil, že IS čelí doteraz najtvrdším zásahom zo strany koalície vedenej Spojenými štátmi a stráca veľké časti skôr kontrolovaného územia. Šéf Bieleho domu uviedol, že IS len v Iraku prišiel o 40 percent predtým ovládanej plochy. Radikálom v Iraku ani v Sýrii sa podľa prezidenta od leta nepodarilo dosiahnuť žiadne územné zisky. Obama tiež pripomenul, že spojenci zlikvidovali už niekoľko vodcov IS a chcú sa na nich zameriavať aj naďalej.