Francúzska polícia zabránila teroristickému útoku v Orleanse

Francúzska polícia zabránila dvojici mužov vykonať útok na policajný a armádny personál v meste Orleans v centrálnej časti krajiny. Oznámil to francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve, ktorého citovala agentúra Reuters.

22.12.2015 21:09
Teroristické útoky v Paríži Foto: ,
Francúzsko zažilo v novembri najhorší teroristický útok, v Paríži zahynulo 130 ľudí.
debata (1)

Dvojicu Francúzov vo veku 20 a 24 rokov úrady zadržali a podrobili vypočúvaniu. Predpokladá sa, že muži boli v kontakte s ďalším krajanom, ktorý sa má momentálne nachádzať v Sýrii. Daná osoba je podozrivá zo zosnovania tohto plánu.

Podľa ministra sa príslušným francúzskym úradom podarilo za tento rok zabrániť desiatim teroristickým činom. Francúzsko zažilo v novembri najhorší teroristický útok, keď islamskí fanatici v uliciach Paríža zavraždili 130 ľudí.

Francúzskym vyšetrovateľom sa podarilo s určitosťou identifikovať šiestich členov troch trojčlenných kománd, ktoré útočili v blízkosti národného štadióna Stade de France na predmestí Saint-Denis, v klube Bataclan a na ľudí sediacich na terasách niekoľkých barov a reštaurácií v 10. a 11. parížskom obvode. Ide o piatich Francúzov, z ktorých väčšina istý čas žila v Sýrii.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #teroristický útok #teroristická hrozba #útoky v Paríži
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy