Na východné pobrežie Malajzie vraj vyplavilo kus lietadla

Kovový predmet, údajne časť vraku lietadla, vyplavilo more na východné pobrežie Malajzie. Už druhý takýto nález za posledný týždeň opäť vyvolal špekulácie, že zrejme vyplavilo trosky z lietadla spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré je nezvestné od 8. marca 2014.

28.01.2016 17:14
debata (3)

Miestne médiá informovali, že predmet, ktorý je bielej farby a na dĺžku meria dva metre, videli svedkovia plávať vo vodách neďaleko mesta Besut vo východomalajzijskom štáte Terengganu.

Uvedený predmet našli pri tom istom pobreží obmývanom Juhočínskym morom, aké má aj thajská provincia Nakhon Si Thammarat, kde minulú sobotu objavili ďalšiu údajnú časť z vraku nezvestného lietadla – išlo o veľký kus ohnutého kovu. Predstavitelia Malajzie následne v utorok popreli tieto špekulácie a vyhlásili, že kus kovu nepochádza z letu MH370.

Hovorca malajzijského ministerstva dopravy vo štvrtok oznámil, že najnovší nález skúmajú predstavitelia z Úradu civilného letectva. „Polícia informovala úrad a ten nález vyšetruje,“ uviedol pre tlačovú agentúru Reuters.

Let MH370 zmizol s 239 ľuďmi na palube, keď v marci 2014 smeroval z Kuala Lumpuru do Pekingu. Osud letu MH370 patrí podľa agentúry Reuters medzi najväčšie záhady v dejinách civilného letectva. Predpokladá sa, že lietadlo sa zrútilo do odľahlej oblasti na juhu Indického oceánu.

Komplikované, finančne náročné a doposiaľ neúspešné medzinárodné pátranie koordinuje Austrália, ktorá za pomoci sonarov prehľadáva rozsiahle oblasti oceánskeho dna. Jediné, čo sa zatiaľ podarilo nájsť, bola malá časť krídla, ktorú vlani v júli vyplavilo na francúzsky ostrov Réunion neďaleko Madagaskaru.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #lietadlo #Malajzia