Korobov mal v GRU doteraz na starosti strategické riadenie. Sergun zomrel náhle začiatkom januára, podľa oficiálnej správy na zlyhanie srdca počas pobytu v rekreačnom stredisku pri Moskve. Jeho smrť vyvolala množstvo mediálnych špekulácií.
Americká konzultačná spravodajská agentúra Stratfor napríklad tvrdí, že Sergun zomrel v Libanone, navyše v inej dobe, než sa oficiálne uvádza. Hovorca Kremľa to obratom poprel.
Podľa informovaného ruského denníka Kommersant vládla v kruhoch GRU značná nervozita vyvolaná obavou, že do čela rozviedky bude postavený civilista. Hovorilo sa, že nový šéf mocnej spravodajskej služby má mať čo najtesnejšie väzby na prezidenta Vladimira Putina.
Nakoniec zvíťazil pragmatizmus a šéfom GRU sa stal človek blízky skoršiemu riaditeľovi agentúry Sergunovi, ktorý podľa ruských oficiálneho hodnotenia rozviedku riadil veľmi úspešne. Podľa Kommersantu nie je o Korobovi k dispozícii mnoho informácií, na verejnosti sa objavuje zriedka.
Hlavná správa rozviedky ruského generálneho štábu (GRU) je najväčšou ruskou výzvednou službou, jej civilným náprotivkom je menej známa a operačne aj personálne podstatne menšia Služba vonkajšej rozviedky (SVR). História GRU spadá až do čias po boľševickej revolúcii z roku 1917, keď sa o vytvorenie vojenskej špionážnej agentúry zasadil vtedajší mocný boľševický vodcu Lev Trocký.