Súd v Rusku uväznil ženu, ktorá odťala hlavu dievčatka

Moskovský súd nariadil vziať do väzby ženu, ktorá je podozrivá z vraždy dievčatka, o ktoré sa starala ako pestúnka.

02.03.2016 10:42
Gulčehra Bobokulovová, pestúnka Foto: ,
Pestúnku Gulčehru Bobokulovovú obvinili z vraždy štvorročného dievčatka.
debata (20)

Informovala o tom agentúra Interfax. Žena pôvodom z Uzbekistanu zostane vo väzbe zatiaľ dva mesiace. Na otázku novinárov, aký bol motív vraždy, 38-ročná žena povedala, že jej to „prikázal Alah“, čím opäť potvrdila spáchanie zločinu.

Došlo k nemu v pondelok vo štvrti na severozápade Moskvy. Vyšetrovaním sa zistilo, že pestúnka v pondelok ráno počkala, kým rodičia dievčatka odídu s jeho starším súrodencom z bytu. Z neznámych dôvodov potom dievčatko zavraždila, sťala mu hlavu, byt podpálila a z miesta činu ušla. Bezhlavé telo dievčatka našli hasiči, ktorých privolali k likvidácii požiaru v byte.

Žena mala na sebe oblečený hidžáb a v rukách držala odrezanú hlavu dieťaťa, pričom vykrikovala „Alláhu akbar“ (Boh je najväčší). Zadržali ju v blízkosti stanice metra Okťabrskoje Pole, v čase zatýkania bola zrejme pod vplyvom psychotropných lá­tok.

Vyšetrovaním sa zistilo, že v rodine, kde došlo k vražde, pracovala Gulčehra Bobokulovová ako pestúnka tri roky. Starala sa o dve deti a rodičia nemali k jej práci žiadne výhrady ani si u nej nevšimli nič podozrivé. V januári odcestovala na dovolenku do rodného Uzbekistanu, kde žijú jej tri deti.

Zdroj, ktorý je oboznámený s prípadom, pre Interfax uviedol, že uzbecké úrady ruských vyšetrovateľov informovali, že lekári u podozrivej Bobokulovovej už v roku 1999 diagnosti­kovali ťažkú formu schizofrénie. Podľa nich ju kvôli tomu niekoľkokrát hospitalizovali.

Vyšetrovatelia podľa Interfaxu predpokladajú, že ženu k činu mohli naviesť neznáme osoby, ktoré sú stále na slobode. Iný zdroj v tíme vyšetrovateľov podľa agentúry Reuters však uviedol, že žena zrejme nemala komplicov.

Brutálna vražda dievčatka bola pre Rusko šok. Mnohí Moskovčania neustále prinášajú k stanici metra, kde páchateľku v pondelok zadržali, kytice kvetov, hračky a zapaľujú tam sviečky na pamiatku malej obete.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #podpaľačstvo #pestúnka #Uzbekistan #psychotropné látky #schizofrénia #vražda dievčaťa #hidžáb