Macedónsko úplne uzavrelo svoju hranicu pre utečencov

Macedónsko úplne uzavrelo svoju hranicu pre utečencov, uviedla s odvolaním sa na nemenovaný policajný zdroj agentúra Reuters.

09.03.2016 11:25
Grécko, Macedónsko, hranice Foto: ,
Na grécko-macedónskej hranici sú tisíce migrantov.
debata (4)

Krajina tak reagovala na rozhodnutie Slovinska a Srbska, ktoré tiež začali uplatňovať nové opatrenia pre vstup na svoje územie. Na grécko-macedónskej hranici sa pritom tlačia tisíce utečencov. Podľa macedónskeho ministerstva vnútra do krajiny v utorok z Grécka nevstúpil už žiaden migrant.

Slovinsko začalo od polnoci uplatňovať nový režim vstupu do schengenskej zóny a nebude preto prijímať migrantov bez platných víz a pasov, uviedla Ľubľana. Na tieto zmeny ihneď reagoval Belehrad a oznámil, že zavedie rovnaké opatrenia na svojej južnej hranici s Macedónskom a Bulharskom, pretože si krajina nemôže dovoliť, aby „sa stala zberným táborom pre utečencov“.

Krajina na takzvanej balkánskej migračnej trase – od Macedónska cez Srbsko, Chorvátsko a Slovinsko až po Rakúsko – začali už vo februári uplatňovať na hraniciach prísnejšie pravidlá pre vpúšťanie migrantov. To viedlo k výraznejšiemu zníženiu počtu postupujúcich utečencov a k ich nahromadeniu v Grécku. V súčasnej dobe je tam 37 000 utečencov, z toho najviac – vyše 13 000 – pri hraniciach s Macedónskom.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #utečenci #Macedónsko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy