Popravu v Texase odložili pár hodín pred výkonom rozsudku

Americký federálny odvolací súd zastavil popravu muža z Texasu, ktorého odsúdili za vraždu svojich dvoch dcér, len niekoľko hodín pred tým, ako mu mali vstreknúť smrtiacu injekciu.

30.03.2016 22:18
debata (4)

Informovala o tom agentúra AP. Bývalý účtovník John David Battaglia pred 15 rokmi v Dallase zastrelil svoje dve dcéry vo veku deväť a šesť rokov. Jeho exmanželka a matka oboch dievčat pritom v telefóne bezmocne počúvala, ako strieľa. Podľa vyšetrovateľov sa jej chcel takto pomstiť.

Jeho právni zástupcovia argumentovali, že Battaglia má právo na to, aby súdom stanovený odborník vyšetril tvrdenia, že môže byť mentálne nespôsobilý na popravu, a aby sa v skorom čase konalo pojednávanie v tejto záležitosti.

Federálny odvolací súd s tým súhlasil, čím zastavil výkon trestu smrti približne sedem hodín pred tým, ako mali 60-ročného Battagliu odviesť na popravu.

Texaské úrady uviedli, že neplánujú podať proti tomuto rozhodnutiu odvolanie. Najvyšší súd USA rozhodol, že väzňa môžu popraviť, ak si je vedomý, že trest smrti sa má vykonať a chápe, prečo dostal najvyšší trest, konštatuje AP.

V Spojených štátoch tento rok popravili deviatich odsúdených vrahov, z nich piatich v Texase. Ďalšiu popravu v Texase stanovili na budúci týždeň.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #vražda #trest smrti #Texas #dcéry #injekcia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy