Polícia zabránila, aby utečenci táborili pred parlamentom v Aténach

Grécka polícia zabránila v stredu večer migrantom, aby si pred parlamentom v Aténach založili tábor. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na grécke policajné zdroje.

07.04.2016 13:19
Grécko, utečenci Foto: ,
Migranti v jednom z utečeneckých táborov na severe Grécka.
debata (3)

Grécka polícia zabránila v stredu večer migrantom, aby si pred parlamentom v Aténach založili tábor. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na grécke policajné zdroje.

Podľa nich bezpečnostné sily dočasne zadržali v centre Atén asi 40 utečencov a ďalších migrantov. Stovky ďalších žiadateľov o azyl poslali späť vlakom do prístavu Pireus.

Pred niekoľkými týždňami vznikol v Pireu improvizovaný tábor, v ktorom sa nachádza odhadom okolo 5 000 ľudí odmietajúcich premiestnenie do táborov zriadených vládou. Utečenci tvrdia, že ľudskoprávni aktivisti im povedali, že len keď svet uvidí ich biedu, budú mať šancu dostať sa do iných, bohatších krajín EÚ.

Agentúra AP dnes informovala, že úrady vyzvali migrantov v Pireu, aby sa do dvoch týždňov presťahovali do táborov vybudovaných armádou, inak ich odtiaľ odvedú násilím. Vládni úradníci a prekladatelia strávili hodiny presviedčaním migrantov, aby sa dobrovoľne presunuli do nového tábora v severnom Grécku, pričom im ukazovali jeho letecké fotografie a vybavenie, napísala AP.

V Grécku uviazlo po uzatvorení tzv. západobalkánskej trasy 52 000 migrantov; takmer tretina z nich sa odmietla presťahovať do oficiálnych táborov a zostávajú táboriť v prístave Pireus a v blízkosti grécko-macedónskych hraníc.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #tábor #utečenci #Atény #migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy