Denník uviedol, že nemôže predložiť celý súbor dokumentov verejnosti ani orgánom činným v oblasti vymáhania práva. Zdôraznil súčasne, že úrady majú právomoc získať tieto údaje od tých, ktorí sú podozriví zo spáchania protizákonných aktivít.
Denník konštatuje, že v mnohých prípadoch ani neexistuje verejný záujem na odhalení offshorových spoločností či jednotlivcov.
Denník SZ, ktorý sídli v Mníchove, získal dokumenty z neidentifikovaného zdroja viac ako pred rokom a zdieľal aspoň časť z nich s desiatkami ďalších médií po celom svete. Tie ich zverejnili v koordinácii s Medzinárodným konzorciom pre investigatívnu žurnalistiku (ICIJ).
Škandálom, ktorý vyvolalo zverejnenie tzv. Panamských dokumentov, sa bude na budúci týždeň zaoberať aj nemecký Spolkový snem (Bundestag). Informoval o tom člen frakcie CDU/CSU Michael Grosse-Brömer.
Mossack Fonseca je jednou z popredných firiem, ktorá sa špecializuje na zakladanie offshorových bankových účtov pre bohatých a mocných. Uniknuté dokumenty odhaľujú podrobnosti o utajovaných schránkových spoločnostiach v daňových rajoch a o ľuďoch, ktorí tieto spoločnosti využívajú.
Pravosť Panamských dokumentov zatiaľ oficiálne nepotvrdili. Odmieta ju potvrdiť aj samotná spoločnosť Mossack Fonseca, ktorá označila postup novinárov, ktorí dokumenty zverejnili, za trestný čin a mieni sa domáhať spravodlivosti pred súdmi.