Panamské orgány opäť prehľadávali priestory Mossack Fonseca

Panamské orgány prehľadali jeden zo skladov patriacich právnickej firme Mossack Fonseca, ktorá je stredobodom škandálu vyvolaného únikom dokumentov o rozsiahlom využívaní tzv. offshorových účtov na vyhýbanie sa daniam a prepieranie špinavých peňazí. O najnovšom vývoji vyšetrovania kauzy Panama Papers (Panamské dokumenty) informovala v sobotu agentúra AP.

23.04.2016 14:24
Panama, Mossack Fonseca Foto: ,
Policajti pred priestorom Mossack Fonseca v Paname.
debata

Panamský špeciálny prokurátor pre organizovaný zločin Javier Caraballo povedal, že agenti pri zásahu v sklade našli veľké množstvo dokumentov týkajúcich sa uvedenej firmy, nie je však jasné, aké údaje obsahujú. Z prehľadanej budovy vyniesli niekoľko vriec naplnených rozrezanými papiermi.

Spoločnosť Mossack Fonseca v piatok vyhlásila, že do uvedeného skladu posiela materiály na recykláciu, všetky obsiahnuté informácie však boli digitalizované a prokuratúra ich už dostala k dispozícii. Hlavnú kanceláriu tejto právnickej firmy prehľadali panamské orgány ešte minulý týždeň.

Predmetom kauzy Panama Papers je činnosť spoločnosti Mossack Fonseca, ktorá podľa miliónov uniknutých dokumentov zakladala tzv. schránkové firmy pre zámožných a vplyvných klientov z celého sveta.

debata chyba
Viac na túto tému: #panama papers #Mossack Fonseca