Český kňaz dostal za sexuálne násilie štyri roky

Český katolícky kňaz Erik Tvrdoň dostal na súde v Havlíčkovom Brode trest odňatia slobody na štyri roky v prípade pohlavného zneužívania a sexuálneho nátlaku.

28.04.2016 17:26
debata (5)

Súd kňazovi ďalej nariadil ambulantnú liečbu a na päť rokov mu zakázal prácu s maloletými. Obe strany sa však voči rozsudku na mieste opäť odvolali, pričom kňaz sa na pojednávaní nezúčastnil. Informoval o tom český spravodajský server Novinky.cz.

„Z výpovedí poškodených považujem za jednoznačne preukázané, že došlo ku znásilneniam,“ zdôvodnila štátna zástupkyňa (prokurátorka) Zdeňka Tománková svoje odvolanie. Sudkyňa Hana Doubková uviedla, že súd sa riadil pokynmi odvolacieho súdu. Okresný súd v Havlíčkovom Brode už vlani koncom februára odsúdil Tvrdoňa na päť rokov väzenia. Dostal ďalej ochranné ústavné liečenie a zákaz práce s maloletými na päť rokov. Prokurátorka vtedy považovala trest za príliš mierny a na mieste sa odvolala.

Žaloba kňaza obvinila zo sexuálneho nátlaku, vydierania, znásilnenia, pohlavného zneužitia a zo zneužívania dieťaťa k výrobe pornografie. Podľa znaleckých posudkov je Tvrdoň silnou osobnosťou so schopnosťou manipulovať s ľuďmi.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #kňaz #sexuálne zneužívanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy