Generál pred Putinom odtrhol kľučku z predvádzaného džípu

Hanba sprevádzala ukážku nových terénnych vozidiel ruskej výroby pre ruskú armádu, predvedených prezidentovi Vladimirovi Putinovi v jeho rezidencii v čiernomorskom letovisku Soči. „Najskôr nešli otvoriť dvere, potom odtrhli kľučku," napísal server Newsru.com o armádnej verzii vozidla UAZ Patriot.

13.05.2016 11:22
Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin počas prehliadky armádnych vozidiel v Soči.
debata (292)

„Keď sa prezident pokúšal otvoriť dvere jedného z vozidiel, na ktoré je možné podľa tvorcov namontovať guľomet, zablokovali sa. Náčelník hlavnej správy pre obrnené automobily ministerstva obrany Alexander Ševčenko sa pokúsil situáciu napraviť, ale výsledkom bola odtrhnutá kľučka dverí," opísala blamáž agentúra Interfax.

Putinovi sa napokon podľa očitých svedkov podarilo dostať dovnútra druhými dverami. Pracovníci továrne UAZ neskôr incident vysvetlili tým, že dvere sa automaticky zablokujú, keď je motor vypnutý. Vozidlo sa má vyznačovať zosilnenou konštrukciou, ktorá umožňuje montáž ťažkého guľometu alebo automatického granátometu. Prezident sa prišiel na novú techniku ​​pozrieť po ďalšej porade s vojenskými veliteľmi a vedením zbrojoviek.

Nejde o prvý „trapas" pri predvádzaní výdobytkov ruského automobilového priemyslu hlave štátu. V živej pamäti doteraz zostáva predvádzanie vozidla Lada Granta pred piatimi rokmi – vtedy celkom nový model naskočil až na piaty pokus. Putin však vzal vinu na seba, keď pripustil, že nepracoval správne s plynovým pedálom.

292 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin