Ruskí komunisti by okupantom ČSSR priznali štatút veteránov

Návrh zákona, ktorý by umožňoval priznať účastníkom operácie Dunaj v bývalom Československu z augusta 1968 štatút vojnových veteránov, predložili v uplynulých dňoch do Štátnej dumy Ruskej federácie traja poslanci tamojšej komunistickej strany.

07.06.2016 21:03
1k+

Navrhovatelia – Nikolaj Kolomejcev, Sergej Rešuľskij a Jurij Sineľščikov – pripomínajú, že čoskoro uplynie 48 rokov od spomínanej „vojensko-strategickej“ operácie, ktorej hlavným cieľom bolo podľa ich názoru zabrániť protištátnemu prevratu v niekdajšej Československej socialistickej republike pripravovanému za podpory západných krajín tamojšou opozíciou. Informácie priniesla tlačová agentúra RIA Novosti.

Podľa návrhu by sa iniciatíva mala týkať občanov Ruskej federácie, ktorí sa zúčastnili na operácii v období od 21.augusta do novembra 1968, ktorí už majú viac ako 67 rokov a potrebujú morálnu, ako aj doplnkovú materiálnu pomoc štátu.

Komunistickí poslanci by považovali priznanie spomínaného štatútu sovietskym účastníkom okupácie Československa vojskami piatich štátov krajín bývalej Varšavskej zmluvy za nevyhnutný prejav historickej a sociálnej spravodlivosti a za ocenenie ich statočnosti.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1k+ debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #okupácia Československa #vojnoví veteráni