Tornádo v Hamburgu, búrky v Nemecku vyčíňajú ďalej

08.06.2016 14:03
nemecko, hamburg, tornádo
Tornádo v Hamburgu zanechalo spúšť. Autor: ,

Prudké búrky sužujú aj naďalej viacero oblastí Nemecka. Ako informovala tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na hovorkyňu Nemeckej meteorologickej služby, s vysokou pravdepodobnosťou sa cez východnú časť severonemeckého prístavného mesta Hamburg prehnalo v utorok tornádo, ktoré tam zanechalo spúšť.

V meste intenzívne pracujú na odstraňovaní vyvrátených stromov a zlomených konárov, potvrdil hovorca hasičov, ktorí mali plné ruky práce aj s odčerpávaním vody zo zaplavených pivníc či riešením krízových situácií obyvateľov domov, ktorým prírodný živel strhol strechy.

Stovky ľudí pracujú aj týždeň po ničivých záplavách v dolnobavorskom okrese Rottal-Inn na odstraňovaní následkov. Práve tu prišlo v dôsledku povodní o život sedem ľudí, materiálne škody sa vyšplhali do výšky rádovo miliárd eur.

Tornádo nad Hamburgom.
Tornádo nad Hamburgom. Autor: SITA/AP, Monika Zucker

V Bádensku-Württembersku sa situácia ani naďalej neupokojila. Po intenzívnych zrážkach sa tu vo viacerých regiónoch ocitli opäť pod vodou cestné komunikácie a došlo k zaplaveniu pivníc. Blesk zasiahol vo Frankfurte nad Mohanom jedného zo zamestnancov tamojšieho letiska, konkrétne jeho protihlukové slúchadlá, a spôsobil tomuto 44-ročnému mužovi ťažké zranenia, informovali policajné zdroje.

Meteorológovia varujú, že predovšetkým na juhu spolkovej republiky je potrebné naďalej rátať s rozmarmi počasia sprevádzanými intenzívnymi zrážkami. Osobitne to platí pre západnú časť Bavorska, Sársko a Bádensko-Württembersko.

#Tornádo #počasie #Nemecko #Hamburg
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

29,99
Sweet ružové ruže a alstromérie s eukalyptom

Sweet ružové ruže a alstromérie s eukalyptom

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk