Tornádo v Hamburgu, búrky v Nemecku vyčíňajú ďalej

Prudké búrky sužujú aj naďalej viacero oblastí Nemecka. Ako informovala tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na hovorkyňu Nemeckej meteorologickej služby, s vysokou pravdepodobnosťou sa cez východnú časť severonemeckého prístavného mesta Hamburg prehnalo v utorok tornádo, ktoré tam zanechalo spúšť.

08.06.2016 14:03
nemecko, hamburg, tornádo Foto: ,
Tornádo v Hamburgu zanechalo spúšť.
debata

V meste intenzívne pracujú na odstraňovaní vyvrátených stromov a zlomených konárov, potvrdil hovorca hasičov, ktorí mali plné ruky práce aj s odčerpávaním vody zo zaplavených pivníc či riešením krízových situácií obyvateľov domov, ktorým prírodný živel strhol strechy.

Stovky ľudí pracujú aj týždeň po ničivých záplavách v dolnobavorskom okrese Rottal-Inn na odstraňovaní následkov. Práve tu prišlo v dôsledku povodní o život sedem ľudí, materiálne škody sa vyšplhali do výšky rádovo miliárd eur.

Tornádo nad Hamburgom. Foto: SITA/AP, Monika Zucker
nemecko, tornádo Tornádo nad Hamburgom.

V Bádensku-Württembersku sa situácia ani naďalej neupokojila. Po intenzívnych zrážkach sa tu vo viacerých regiónoch ocitli opäť pod vodou cestné komunikácie a došlo k zaplaveniu pivníc. Blesk zasiahol vo Frankfurte nad Mohanom jedného zo zamestnancov tamojšieho letiska, konkrétne jeho protihlukové slúchadlá, a spôsobil tomuto 44-ročnému mužovi ťažké zranenia, informovali policajné zdroje.

Meteorológovia varujú, že predovšetkým na juhu spolkovej republiky je potrebné naďalej rátať s rozmarmi počasia sprevádzanými intenzívnymi zrážkami. Osobitne to platí pre západnú časť Bavorska, Sársko a Bádensko-Württembersko.

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #Nemecko #Tornádo #Hamburg
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy