Dokument zvlášť kritizuje komunikáciu medzi záchranárskymi zložkami v prvých hodinách po útoku, ktorá bola veľmi zlá.
Mobilná sieť bola hneď preťažené a lekári, hasiči a ďalší záchranári medzi sebou mohli komunikovať len vďaka improvizáciám, napríklad využitím aplikácie WhatsApp. „Dňa 22. marca sme boli svedkami úplného zlyhania komunikácie,“ tvrdia autori doposiaľ dôvernej správy, ktorej predbežnú verziu získala verejnoprávna stanica RTBF.
Zatiaľ čo pri sieti metra, kde v marci džihádisti tiež zabíjali, existovali plány pre prípad teroristického útoku, tak v prípade letiska bol krízový plán vypracovaný na riešenie predovšetkým katastrof ako zrútenie lietadla. Prípadnému teroristickému útoku sa nevenuje ani plán, ani žiadne bezpečnostné cvičenie personálu letiska, upozorňuje komisia. Vyzýva úrady, aby túto situáciu rýchlo napravili.
„Ukázalo sa tiež, že v čase atentátu bol na letisku len jeden pes vycvičený na hľadanie náloží,“ uviedli autori správy, ktorej konečná verzia má byť oficiálne zverejnená do 21. júla. Pripomenuli, že v letiskovej hale bola umiestnená tretia bomba, ktorá len náhodou nevybuchla.
Útoky, ku ktorým sa prihlásila radikálna organizácia Islamský štát, si okrem troch samovrahov z radov moslimských radikálov vyžiadali celkom 32 mŕtvych. Dvaja džihádisti udreli na letisku, jeden v metre.