Útočník v Nemecku zabil mačetou ženu, ďalších dvoch ľudí zranil

Sýrsky žiadateľ o azyl na juhu Nemecka zabil mačetou ženu a ďalšie dve osoby zranil. Oznámila to tamojšia polícia, ktorá útočníka po čine zadržala. Ide o 21-ročného muža, ktorý už je polícii z minulosti známy. Motív činu zatiaľ nie je jasný, útočník zrejme konal sám. Nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o teroristický čin.

24.07.2016 18:31 , aktualizované: 19:55
nemecko, mačeta, útok, Reutilingen Foto:
Muž s mačetou zabil jednu ženu a dvoch ďalších ľudí zranil. Motív jeho činu nie je známy.
debata (494)

Muž sa podľa svedkov dostal do sporu s jednou ženou na autobusovej stanici v Reutlingene, kde ju napadol a smrteľne zranil. Čin sa stal okolo 16:30 SELČ. Okrem toho zranil ďalšiu ženu a muža, polícia útočníka zadržala len niekoľko minút po čine.

Polícia tiež oznámila, že išlo o osamelého vraha a že ľudia v oblasti sa nemusia obávať o svoju bezpečnosť.

Zadržaný je polícii z minulosti známy. Už skôr bol zapletený do incidentu, pri ktorom utrpelo zranenia niekoľko ľudí, dodal policajný hovorca. Nemal však žiadne presnejšie informácie o tom, kedy muž prišiel do Nemecka, ani o predchádzajúcom incidente. Nie je ani jasné, či zabitú ženu poznal.

Na fotografiách na sociálnych sieťach, ktoré sú údajne z miesta činu, je vidieť muž sa zakrvácaným tvárou, ako leží na zemi a zadržiavajú ho policajti. Na niektorých záberoch je tiež vidieť, ako pri nohách policajtov leží nôž s dlhou čepeľou.

Podľa očitých svedkov, na ktoré sa odvoláva list Bild, bol muž „úplne šialený“ a pokúsil sa zaútočiť aj na policajné auto. Útok sa stal v blízkosti obchodu, kde sa pripravujú kebaby a kde zrejme pracovala obeť. Podľa niektorých bola žena tehotná.

Tento útok je už štvrtým násilným činom voči civilistom v západnej Európe za posledných desať dní, v Nemecku tretí. V piatok 18-ročný útočník zastrelil v nákupnom centre v Mníchove deväť ľudí, začiatkom týždeň zase 17-ročný žiadateľ o azyl z Afganistanu napadol vo vlaku neďaleko bavorského Würzburgu sekerou a nožom cestujúcich a zranil pritom štyroch ľudí. Ešte o štyri dni skôr vrazil vo francúzskom Nice do davu ľudí nákladným autom muž pôvodom z Tuniska, 84 ich zabil.

494 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #mačeta