Newyorská polícia zadržala mladíka, liezol po Trump Tower

Newyorská polícia v štvrti Manhattan zadržala mladého muža, ktorý len s pomocou lana a obrovských prísaviek liezol po 58-poschodovovom presklenom mrakodrape Trump Tower.

11.08.2016 08:52
Trump Tower Foto: ,
Policajti ťahajú muža cez okno na východnej strane Trump Tower.
2

S odvolaním sa na tamojšie médiá o tom na svojej webovej stránke informovala spravodajská stanica BBC.

Zamestnanci budovy odstraňovali v rýchlosti sklenené okná, aby mladíkovi znemožnili šplhať sa vyššie. Policajti nakoniec muža zachytili na 21. poschodí a vtiahli ho do vnútra výškovej budovy.

Budova Trump Tower je hlavným sídlom kampane amerického republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, ktorý je jej majiteľom a zároveň v nej aj býva. V čase incidentu však nebol v New Yorku. Lezca polícia opísala ako približne 20-ročného mladíka z amerického štátu Virgínia, ktorý sa chcel stretnúť s Trumpom. Nepredpokladá pritom, že chcel niekomu ublížiť.

Samotný mladík sa vo videu zverejnenom tento týždeň na YouTube označil za „nezávislého bádateľa“, ktorý pánovi Trumpovi potrebuje doručiť „dôležitú správu“, uviedla BBC.

Muža po incidente previezli do neďalekej nemocnice Bellevue, kde ho podrobia psychologickým vyšetreniam. Pred Trump Tower ležiacej na Piatej Avenue sa v priebehu výstupu i policajného zásahu zhromaždil obrovský dav prizerajúcich sa.

„Tento muž predviedol absurdný a nebezpečný kúsok. Som si na sto percent istý, že NYPD (newyorská polícia) má aj lepšie veci na práci,“ uviedol Michael Cohen, jeden z právnikov zastupujúcich samotného Trumpa aj jeho firmu Trump Organization sídliacu práve v tomto mrakodrape.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #mrakodrap #Trump Tower