Vytvorte si zásoby, vyzve zrejme nemecká vláda občanov

Nemecká vláda má v stredu po prvýkrát od konca studenej vojny schvaľovať koncepciu civilnej obrany. V rámci nej vraj vyzve obyvateľov, aby si doma vytvorili zásoby jedla a vody pre prípad útoku alebo inej katastrofy.

21.08.2016 15:06
debata (195)

Podľa koncepcie by mali byť obyvatelia Nemecka schopní vydržať s vlastnými zásobami jedla až desať dní a s vodou aspoň päť dní. Každá domácnosť by teda mala mať doma dva litre vody na hlavu a deň, napísal nedeľník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Denník uviedol, že ide o prvú stratégiu civilnej obrany od konca studenej vojny a spracovalo ju nemecké ministerstvo vnútra. Koncepcia má 69 strán. Uvádza síce, že „útok na nemecké územie, ktorý by si vyžiadal konvenčnú obranu krajiny, nie je pravdepodobný“, ale napriek tomu nie je možné takéto budúce ohrozenie vylúčiť a je potrebné sa naň pripraviť.

Obyvateľstvo krajiny by teda malo byť schopné zabezpečiť si v prípade núdze svoje potreby samo, kým to bude schopný urobiť štát. Domácnosti by teda mali mať nielen dostatočné zásoby jedla a vody, ale aj hotovosť a palivá.

195 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #civilná obrana