Muž, ktorého počas protestov v Charlotte postrelili, zomrel

Muž, ktorého postrelili počas druhej noci násilných protestov v meste Charlotte v americkom štáte Severná Karolína, zomrel. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície.

23.09.2016 07:25
debata (7)

Policajný hovorca Keith Trietley uviedol, že 26-ročný Justin Carr zomrel v nemocnici, kam ho previezli v kritickom stave.

Carr svoje zranenia utrpel v stredu približne o 20.30 h miestneho času, keď počas potýčok demonštrantov s poriadkovou políciou chrániacou hotel Omni v Charlotte, niekto vystrelil. Podľa polície však v tomto prípade nestrieľal policaj, ale niekto z demonštrantov.

Pouličné protesty v Charlotte vypukli po tom, ako černošský policajt zastrelil v utorok Afroameričana, 43-ročného Keitha Lamonta Scotta. Polícia uviedla, že Scott mal u seba strelnú zbraň.

Video zo zásahu polícia zatiaľ nezverejnila, avšak ukázala ho Scottovým príbuzným a ich právnikovi. Ten uviedol, že z videozáznamu nie je jasné, či Scott držal v ruke zbraň, ako tvrdí polícia, alebo len knihu, ako uvádzajú jeho príbuzní, ktorí rovnako ako demonštranti vyzývajú úrady, aby video zverejnili.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Charlotte