Obama otvoril múzeum afroamerickej histórie a kultúry

24.09.2016 20:26
Barack Obama, múzeum
Americký prezident Barack Obama slávnostne otvoril vo Washingtone nové múzeum venované afroamerickým dejinám a kultúre. Autor: ,

Prvý americký černošský prezident Barack Obama vo Washingtone oficiálne otvoril prvé národné múzeum afroamerickej histórie a kultúry v Spojených štátoch.

Na akcii sa zúčastnil aj Obamov predchodca v prezidentskej funkcii George Bush mladší. Práve on v roku 2003 podpísal zákon, ktorý výstavbu múzea umožnil.

Smithsonianské národné múzeum afroamerickej histórie a kultúry, ktorého výstavba stála 540 miliónov dolárov, navrhol britský architekt David Adjaye.

Múzeum sa nachádza v washingtonskom parku National Mall neďaleko Bieleho domu. Je v ňom umiestnených približne 36 000 exponátov, od tovaru určeného k výmene za otrokov v Afrike po rasovo segregovaný železničný vagón z 20. rokov minulého storočia a červený kabriolet priekopníka rock'n'rollu Chucka Berryho.

Černošskí veteráni z americkej občianskej vojny prvýkrát navrhli vybudovanie afroamerického múzea už v roku 1915. Americký Kongres ale vznik takéhoto múzea schválil až v roku 2003.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Barack Obama #múzeum #Afroameričania
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku