Premávku v Lisabone blokovali tisícky protestujúcich taxikárov

Tisícky taxikárov protestovali v utorok počas rannej dopravnej špičky v portugalskej metropole proti podľa nich neférovej konkurencii, akú predstavuje taxislužba Uber a podobne fungujúce spoločnosti.

10.10.2016 21:13
taxíky, Portugalsko Foto: ,
Taxíky počas protestu v Lisabone.
debata

Ide už o druhý takýto protest v Lisabone v priebehu posledných šiestich mesiacov, uviedla agentúra AP.

Portugalskí taxikári sa sťažujú na to, že spoločnosti ako Uber či Cabify nepodliehajú rovnakej dani ani bezpečnostným predpisom ako oni. Od vlády preto žiadajú prijatie takých legislatívnych opatrení, ktorými by sa výhody pre taxislužby fungujúce prostredníctvom mobilných aplikácií výrazne obmedzili.

Dnešný protest v Lisabone zorganizovali dve odborové združenia zastupujúce dovedna asi 13 000 taxikárov. Demonštrujúci taxikári sa zoradili do dlhej kolóny, ktorá sa veľmi pomaly presúvala metropolou.

V pohotovosti boli stovky policajtov, ktorí zadržali minimálne dvoch demonštrantov. Medzi taxikármi a vodičmi Uberu došlo k drobným potýčkam. Do ulíc v okolí medzinárodného letiska v Lisabone bola nasadená aj poriadková polícia. Niektorí z demonštrujúcich taxikárov sa totiž cesty k letisku pokúsili zablokovať. Podobné demonštrácie tradičných taxislužieb zažili v uplynulých mesiacoch viaceré členské krajiny Európskej únie, uzatvorila AP.

debata chyba
Viac na túto tému: #Portugalsko #taxikári #Uber
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy