Dotrasy poškodili ďalšie budovy v strednej časti Talianska

Silné dotrasy zasiahli v utorok strednú časť Talianska, v ktorej len pred dvoma dňami došlo k zemetraseniu s magnitúdou 6,5. Následné otrasy, z ktorých najsilnejší mal podľa talianskeho Národného inštitútu geofyziky a vulkanológie (INGV) magnitúdu 4,7, zapríčinili v utorok v regióne pády ďalších budov.

01.11.2016 13:56
debata (9)

„Je to peklo, ktoré sa nikdy neskončí,“ povedal Marco Rinaldi, starosta obce Ussita, kde spôsobilo veľké materiálne škody už nedeľňajšie zemetrasenie.

Značné škody na budovách zaznamenali tiež v obci Castelsantangelo sul Nera a jej okolí. „Všetko sa tu rúca a to, čo sa doposiaľ nezrútilo, je nestabilné. Obec vyzerá ako zrovnaná so zemou,“ uviedol podľa agentúry DPA tamojší starosta Mauro Falcucci.

Nedeľňajšie zemetrasenie, ktoré zasiahlo regióny Marche a Umbria, si – rovnako ako dotrasy – nevyžiadalo nijaké obete na životoch. Najväčšie materiálne škody na historických pamiatkach zaznamenali v nedeľu v stredovekom meste Norcia v Umbrii, ktoré bolo k epicentru najbližšie.

K nedeľňajšiemu zemetraseniu, ktoré bolo najsilnejším v Taliansku od roku 1980, došlo približne 30 kilometrov od obce Amatrice, kde si ničivé zemetrasenie s magnitúdou 6,0, ktoré túto oblasť zasiahlo 24. augusta, vyžiadalo 236 obetí na životoch.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #zemetrasenie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy