V Srbsku sa začalo vojenské cvičenie Slovanské bratstvo

V Srbsku sa začalo vo štvrtok vojenské cvičenie príslušníkov armád Srbska, Ruska a Bieloruska s názvom Slovanské bratstvo 2016, informovala agentúra Tanjug.

04.11.2016 06:55
vojaci, slovanské bratstvo Foto: ,
Začiatok vojenského cvičenia príslušníkov armád Srbska, Ruska a Bieloruska s názvom Slovanské bratstvo 2016.
debata (233)

Záverečná fáza manévrov, ktoré potrvajú do 9. novembra, sa uskutoční na letisku Kovin a vo výcvikovom objekte Pasuljanske livade.

Do manévrov sa zapojilo 450 srbských, 212 ruských a 56 bieloruských vojakov. Rusi a Bielorusi odcestujú domov 14. novembra, informovalo srbské ministerstvo obrany.

Moskva podľa agentúry AP vyvíja silný nátlak na Srbsko, aby nevstupovalo do NATO alebo EÚ. Belehrad je pritom v súčasnosti partnerom NATO a uskutočnil s alianciou už aj spoločné cvičenia, hoci boli menšieho rozsahu a ich súčasťou nebola prítomnosť zahraničných vojakov ani výzbroje na srbskej

Belehrad sa v roku 2006 zapojil do mierového programu NATO napriek tomu, že v krajine vládne všeobecný odpor voči Západu od občianskej vojny v bývalej Juhoslávii v 90. rokoch 20. storočia a intervencii NATO ohľadne Kosova. Mnoho Srbov má pocit, že sa Západ v procese rozpadu Juhoslávie spojil s ich nepriateľmi, kým Rusko ich záujmy podporovalo, uviedla agentúra DPA.

233 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #NATO #vojenské cvičenie