CSU schváli nový stranícky program nazvaný Poriadok

05.11.2016 08:04
Horst Seehofer
Predseda CSU a bavorský premiér Horst Seehofer. Autor: ,

Prijatím nového programu s názvom Poriadok by mal v sobotu v Mníchove skončiť dvojdňový zjazd Kresťanskosociálnej únie (CSU). Nemecká vládna strana v ňom chce zdôrazniť svoj konzervatívny profil.

Bavorská strana, ktorú čakajú v roku 2018 zemské voľby, v ktorých by mohla prísť o väčšinu, už v piatok prijala dvojicu uzneseníe varujúcich pred vzostupom politického islamu a pred možnosťou vzniku ľavicovej koalície na spolkovej úrovni.

Prípadnej koalícii sociálnej demokracie, Ľavice a Zelených sa vo svojom piatkovom prejave venoval aj predseda CSU a bavorský premiér Horst Seehofer. V sobotu vystúpi znova, zamerať sa má na výzvy budúcnosti.

Zjazdu CSU sa pre rozdielne pohľady na migračnú politiku prvýkrát za 11 rokov, keď stojí na čele nemeckej vlády, nezúčastňuje Angela Merkelová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Angela Merkelová #CDU/CSU #Horst Seehofer
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku