Česká polícia zadržala hackera, ktorý vydieral Babiša

15.11.2016 13:11
Babiš
Hackeri napadli facebookový účet dcéry českého ministra financií Andreja Babiša. Autor: ,

Detektívi z českej Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) pred niekoľkými týždňami zadržali muža, ktorý vydieral vicepremiéra Andreja Babiša. Informoval o tom v utorok spravodajský server iDNES.cz.

Zadržanému hackerovi sa údajne podarilo prelomiť zabezpečenie facebookového účtu Babišovej dcéry a stiahnuť z neho niekoľko fotografií.

NCOZ nechce prípad oficiálne komentovať, Babiš ale túto informáciu potvrdil, napísal server Seznam.zprávy.cz. „Ja som na to podal niekoľko trestných oznámení, polícia ma k tomu niekoľkokrát vypočula,“ povedal. O tom, že zadržali podozrivého, ho vraj polícia informovala.

Babiš potvrdil, že išlo o útok na facebookový účet jeho dcéry. „Samozrejme. Veď sa mi tým vyhrážali,“ uviedol Babiš, ktorý z útoku podozrieva hackerskú skupinu Anonymous. Tá však účasť na vydieraní českého ministra financií a vicepremiéra popiera.

V auguste hackeri zaútočili na servery spoločností z koncernu Agrofert. Weby firiem z Babišovho holdingu boli kvôli cielenému preťaženiu dlhší čas nedostupné. K tejto akcii sa skupina Anonymous prihlásila.

#Andrej Babiš #hacker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Jarona 6

Jarona 6

21,99
Flower pot rose pink M

Flower pot rose pink M

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk