Vo Francúzsku chytili podozrivého z vraždy v domove dôchodcov

25.11.2016 07:07, aktualizované: 20:00

Francúzska polícia chytila muža podozrivého zo štvrtkovej vraždy v domove pre seniorov pri juhofrancúzskom meste Montpellier. Nožom tam bola zabitá zamestnankyňa domova. Motív vraždy zatiaľ nie je známy, prokurátor však potvrdil názor vyšetrovateľov, že čin nesúvisí s terorizmom.

„Nie je absolútne žiadna väzba na islamský terorizmus,“ zdôraznil na tlačovej konferencii montpellierský prokurátor Christophe Barret. Bez ďalšieho spresnenia oznámil, že polícia na základe „miestnej stopy“ už identifikovala podozrivého. Štyridsaťsedem­ročného bývalého vojaka zadržala polícia neďaleko jeho príbytku. Ide o bývalého zamestnanca domova, informoval zdroj blízky vyšetrovaniu.

Incident sa stal v obci Montferrier-sur-Lez a obeťou je dlhoročná pomocná ošetrovateľka domova. Žijú v ňom najmä katolícki misionári na dôchodku, ktorí pracovali v Afrike. Políciu privolala druhá zamestnankyňa, ktorú maskovaný násilník spútal, ale ktorej sa podarilo pút zbaviť, spresnili francúzske médiá.

Podľa niektorých médií mal maskovaný muž pri sebe nôž a brokovnicu s krátkou hlavňou. Žena bola zavraždená asi troma ranami nožom. Na výsledok pitvy sa ešte čaká.

Polícia do pátrania nasadila vrtuľník a sto policajtov a strážnikov i požiarnikov. „V tejto fáze nič nenasvedčuje tomu, že by to bol teroristický čin,“ uviedla krátko po útoku agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj blízky vyšetrovaniu.

Starosta asi štyritisícového Montferrier-sur-Lez dal pre evakuovaných misionárov k dispozícii mestskú sálu a polícia trojposchodovú budovu domova pre seniorov prehľadala. Podľa všetkého nič podozrivého nenašla. Objekt, ktorý slúži asi 60 bývalým misionárom, šiestim či siedmim laickým osobám a siedmim rádovým sestrám, sa nachádza na okraji obce. Montferrier-sur-Lez leží sedem kilometrov severne od prímorského mesta Montpellier.

0 debata debata
Viac na túto tému: #Francúzsko #útok nožom