Europol zostavil adventný kalendár zločincov Európy

Európska policajná agentúra Europol vytvorila adventný kalendár zostavený z portrétov najhľadanejších zločincov na starom kontinente. Cieľom je vraj urobiť budúci rok bezpečnejším. Kalendár je dostupný na internetovej stránke agentúry, na Facebooku a na Twitteri.

02.12.2016 10:25
debata

„Od 1. decembra budeme 23 dní zverejňovať meno jedného zločinca z jedného členského štátu,“ povedal agentúre AFP hovorca Europolu Gerald Hesztera. Ide podľa neho o zločincov, ktorí boli odsúdení za vraždy, únosy, terorizmus či obchodovanie s drogami.

Kalendár sa začína písmenom A ako Austria portrétom šesťdesiatročného Rakúšana menom Tibor Foco, ktorý bol odsúdený na doživotie za vraždu prostitútky, ktorú zastrelil v roku 1986. V roku 1995 však ušiel z väzenia a odvtedy je na úteku. Slovensko so svojim zločincom príde na rad 19. decembra, Česka republika zas 6. decembra.

Od januárového spustenia internetovej stránky Europolu sa podarilo chytiť 24 zločincov, z toho deväť za pomoci občanov. „Dúfame, že zadržaním niektorého zo zločincov dáme občanom pekný darček pod stromček,“ dodal hovorca.

debata chyba
Viac na túto tému: #zločinec #adventný kalendár #Europol