KDU-ČSL a STAN by chceli vytvoriť protiváhu k ANO i ČSSD

Celoštátny výbor Kresťanskej a demokratickej únie - Československej strany ľudovej (KDU-ČSL) poveril predsedníctvo strany, aby rokovalo so stranou Starostovia a nezávislí (STAN) o možnej spolupráci v budúcoročných októbrových voľbách v ČR.

16.12.2016 18:38
debata

Predseda STAN serveru Novinky.cz v piatok povedal, že spoločne s KDU-ČSL a ďalšími stranami chcú vytvoriť tretiu silu, ktorá by konkurovala ANO a ČSSD.

Prvý podpredseda KDU-ČSL Marian Jurečka potvrdil, že sa na piatkovom celoštátnom výbore dohodli na spolupráci so STAN. Podľa predsedu STAN Petra Gazdíka o spolupráci rokujú už dva týždne a konzultovali to vo svojich celoštátnych orgánoch.

„Chceme vytvoriť tretiu silu, ktorá bude konkurovať spoločne ANO a ČSSD. Silu, ktorá dá centristickým a stredopravým voličom možnosť voliť stranu, ktorá sa vráti ku koreňom slušnej a neagresívnej politiky, založenej na plnení konkrétnych cieľov,“ povedal Gazdík pre Novinky.cz.

Zatiaľ nie je isté, či pôjdu do volieb ako koalícia alebo jedna volebná strana, musia ešte vyriešiť program a financie.

Podľa prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM) by v decembri volilo KDU-ČSL 8,5 percenta a STAN jedno percento opýtaných.

debata chyba
Viac na túto tému: #stan #KDU-ČSL
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy