Za zneužívanie detí pôjde 101-ročný Brit do väzenia na 13 rokov

19.12.2016 15:31

Na 13 rokov väzenia bol v pondelok v Anglicku odsúdený 101-ročný muž za sexuálne zneužívanie detí, ktorého sa podľa súdu opakovane dopúšťal v rokoch 1974 až 1984.

Bývalý vodič kamiónu Ralph Clarke z Birminghamu sa tak podľa sudcu Richarda Bonda stal zrejme najstaršie odsúdenou osobou v histórii britskej justície, uviedol spravodajský server BBC.

Dôchodca, ktorý bude mať v marci 102 rokov a má zdravotné problémy, bol uznaný vinným, že v minulosti 21-krát sexuálne napadol dve dievčatá a deväťkrát jedného chlapca. Clarke sa priznal a potvrdil, že deti zneužíval vo svojom dome, v kabíne služobného auta a vo svojej záhradnej chatke. Tvrdil, že deťom opravoval bicykle, a tak ich bolo okolo neho stále veľa.

Advokát žiadal porotu, aby prihliadla na vek a zdravotný stav obvineného. Akýkoľvek trest väzenia by podľa neho bol de facto doživotím. Policajná expertka ale zdôraznila závažnosť spáchaných trestných činov a uviedla, že vek nie je dôvodom na zbavenie viny.

Sudca Bond pri vynesení rozsudku povedal, že systematicky zneužívané obete utrpeli trvalú psychickú ujmu. Vytkol tiež odsúdenému, že sa síce priznal, ale neprejavil ľútosť. Prípad sa dostal k polícii a nakoniec k súdu, keď obete vlani náhodou na facebooku zazreli oznámenie, že Clarke oslavoval 100. narodeniny.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #zneužívanie detí
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku