Explózia zábavnej pyrotechniky v Prahe ľahko zranila tínedžerku

29.12.2016 21:50

V priestore verejného telefónneho automatu na Karlovom námestí v centre Prahy po 17. hodine vybuchol neznámy predmet. Polícia následne uzavrela časť námestia a privolala pyrotechnika. Detonácia ľahko zranila 16-ročné dievča, informujú české médiá.

Hovorca pražských záchranárov Dominik Horn serveru Novinky.cz povedal, že „jej stav nevyžadoval ani prevoz do nemocnice, ani ošetrenie na mieste“. Iné médiá uvádzajú, že dievča utrpelo veľmi ľahké zranenie a bolo ošetrené na mieste.

Policajný zásah bol preventívny, po výbuchu polícia odklonila dopravu a oblasť prehľadala.

Radiožurnál Českého rozhlasu následne informoval, že podľa predbežných výsledkov to nebol teroristický útok, skôr výbuch zábavnej pyrotechniky, ktorú do telefónnej búdky niekto hodil.

„Polícia po páchateľoch pátra. Dôrazne varujeme pred podobnými experimentmi, ktorých bude zrejme v tomto období pribúdať,“ uviedla hovorkyňa pražskej polície Andrea Zoulová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Praha #pyrotechnika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku