Trump sa po víťazstve v novembrových voľbách niekoľkokrát o tajných službách vyjadril pohŕdavo a naznačil, že sa bez ich informácií zaobíde. Napríklad v decembri povedal v televízii Fox News, že nechce počúvať každý deň to isté. Neskôr Spicer uviedol, že od rozviedok dostáva zvolený prezident údaje trikrát týždenne. Teraz hovorca pripustil, že Trump je informovaný o stave bezpečnosti krajiny každý deň.
Spicer takisto odmietol správu amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) a ministerstva vnútornej bezpečnosti, ktorá podporuje obvinenia na adresu Ruska. Podľa Spicera je dokument FBI príručkou o základoch kybernetickej bezpečnosti pre demokratov. Práve servery Demokratickej strany hackeri napadli, čo podľa Bieleho domu bolo snahou ovplyvniť prezidentské voľby.
V rozhovore so stanicou NBC potom Spicer poznamenal, že Obamom vyhlásené sankcie proti Rusku sú politicky motivované a že demokratický prezident potrestal Moskvu až po tom, čo demokratická kandidátka a rivalka Donalda Trumpa, Hillary Clintonová, voľby prehrala.
O hackerskom škandále chce tento týždeň Trump rokovať s predstaviteľmi tajných služieb. Washington v závere minulého roka vypovedal zo Spojených štátov 35 ruských diplomatov. Obamova administratíva dala tento krok do súvislosti práve s hackerskými útokmi na ciele v USA, ktoré podľa amerických tajných služieb zorganizovali Rusi. Moskva podobné obviňovanie opakovane odmieta.