Židovské skupiny odsúdili Trumpa za to, že prácu tajnej služby prirovnal k nacizmu

, 12.01.2017 11:27
donald trump
Budúci americký prezident si prirovnaniami k nacistickému Nemecku pohneval židovské organizácie na celom svete. Autor: ,

Prirovnanie Donalda Trumpa amerických tajných služieb k nacistickému Nemecku vyvolalo veľké rozhorčenie u židovských organizácií.

Trump počas stredajšej tlačovej konferencii, na ktorej sa venoval dokumentom obsahujúcim údajne kompromitujúce a nemravné informácie o jeho osobe, povedal: „To je niečo, čo by urobili v nacistickom Nemecku. Myslím si, že je hanba, že nepravdivé informácie sa dostali na verejnosť.“

Podľa britského denníka The Independent vyžadujú sionistické organizácie od nového amerického prezidenta okamžité ospravedlnenie a jeho výroky ohľadne Tretej ríše označili za nevhodné.

Mnohí čelní predstavitelia židovských organizácii vyžadujú od Trumpa, aby sa okamžite ospravedlnil. Jedným z nich je aj riaditeľ mimovládnej organizácie Liga proti hanobeniu (Anti-defamation league). Jonathan Greenblatt. „Nikto by nemal hľadať paralely s nacistickým Nemeckom. A v prvom rade nie budúci líder slobodného sveta,“ napísal na twitteri.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Nacisti #tajné služby #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku