Ruských agentov obvinili z vlastizrady, pracovali pre CIA

Ruskí tajní agenti z útvaru pre počítačovú bezpečnosť, ktorých údajne zadržiavajú pre obvinenia z vlastizrady, čelia obvineniu z odovzdávania tajných informácií americkej Ústrednej spravodajskej službe (CIA).

01.02.2017 07:15
kyberpriestor, kybernetika Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (110)

Zo spolupráce so CIA sú obvinení Sergej Michajlov a Dmitrij Dokučajev, ktorí pracovali pre počítačový útvar ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), teda domácej tajnej služby. Uviedli to nemenované zdroje, ktoré citovala tlačová agentúra Interfax.

Verejne sa k prípadu nevyjadrili žiadni predstavitelia, ale ruské médiá s kontaktmi na bezpečnostné služby priniesli o kauze podrobné informácie. V súvislosti s obvineniami z vlastizrady je údajne zatknutý aj riadiaci pracovník z firmy na kyberbezpečnosť s názvom Kaspersky Lab.

Spravodajské služby Spojených štátov obvinili ruského prezidenta Vladimira Putina, že nariadil operáciu na ovplyvnenie amerických prezidentských volieb v prospech Donalda Trumpa a že ruskí špióni podnikli hackerské útoky na Demokratický národný výbor, teda na najvyšší orgán demokratickej strany.

110 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #CIA #kybernetická bezpečnosť #tajní agenti