Trump bránil Putina, nie je to žiadny 'násilník'

Prezident USA Donald Trump vyhlásil, že je lepšie snažiť sa s Ruskom vychádzať, ako sa s ním sporiť. V rozhovore, ktorý televízia Fox News odvysiela v nedeľu večer, okrem toho uviedol, že "ak nám Rusko pomôže v boji s Islamským štátom a islamským terorizmom po celom svete..., bude to dobrá vec".

05.02.2017 08:58
Trump Foto: ,
Americký prezident Donald Trump.
debata (122)

Trump súčasne odmietol prirovnanie ruského prezidenta Vladimira Putina k „násilníkovi“, pričom sa novinára spýtal, či si myslí, že „naša krajina je taká nevinná“. Dodal, že Putina si váži, „ale vážim si mnoho ľudí“. Vyhlásil tiež, že „nemá potuchy“, či si s Putinom budú rozumieť.

Trump sa k vzťahom s Ruskom vyjadril aj 27. januára na spoločnej tlačovej konferencii s britskou premiérkou Theresou Mayovou, keď tiež vyhlásil, že nevie, aké budú jeho vzťahy s Putinom. Spresnil, že Putina zatiaľ nepozná, ale vyjadril nádej, že budú mať „fantastické vzťahy“, i keď pripustil, že „možno k tomu ani nedôjde. Uvidíme“.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov o štyri dni neskôr na tlačovej konferencii v Kremli odmietol komentovať Trumpa ako nového prezidenta USA. Uviedol, že ide o vnútornú záležitosť USA. Dodal, že „pocit, ktorý vyplynul z nedávneho telefonátu oboch lídrov Putina a Trumpa, u nás vyvoláva spokojnosť“.

122 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Donald Trump
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy